LEPILO ZA KERAMIKO TOP PROFI STANDARD 25KG
Šifra artikla: 3831117097495
Teža: 25,00 kg
Dolžina: 53,00 cm
Širina: 27,00 cm
Višina: 11,00 cm
Več o izdelku
Cementno vezano, s polimeri obogateno lepilo za polaganje ploščic v sloj debeline 3 mm.
Področje uporabe:
Za notranjo in zunanjo uporabo na talnih in stenskih površinah estriha, betona in ometa.
Lastnosti:
- Lahka obdelovalnost
- Povečana odpornost proti lezenju
- Visoke sprijemne trdnosti
- Izdatnost
- Dolg odprti čas
- Klasifikacija: C1T po standardu EN 12004:2007
Poraba:
1,4 kg/m2 za 1 mm nanosa.
Podlaga:
Podlaga mora biti zadostno ravna, stabilna, trdna, čista, brez prahu, olja, ostankov maščob, voska, odstopajočih barv in umazanije. Ometi morajo biti zračno suhi, cementni estrihi pa stari najmanj 28 dni. Anhidridne estrihe, plinobeton in mavčne omete impregniramo z disperzijo.
Priprava lepilne mase:
Vsebino embalaže (25 kg) stresemo v 6,75-7,75 l čiste vode in jo z električnim mešalom mešamo tako dolgo, da dobimo homogeno maso srednjeplastične konsistence brez grudic. Maso pustimo 10 minut, da nabrekne, nakar jo tik pred uporabo ponovno dobro premešamo in po potrebi dodamo nekoliko vode. Tako pripravljeno lepilo je uporabno ca. 4 ure. Odprti čas nanešenega lepila je ca. 30 minut. Lepilu, ki je že v fazi vezanja, ne smemo dodajati vode za povečanje preoblikovalnosti.
Lepljenje ploščic:
Na očiščeno in trdno podlago nanesemo kontaktni sloj lepila, nanj z zobato gladilko z globino zob 4-6 mm razprostremo lepilno posteljico in vanjo vtisnemo obloge. Pohodnost talnih oblog po ca. 24 urah. Fugiranje stenskih ploščic po ca. 12 urah, talnih po ca. 24 urah.
Sorodni članki
Vgradnja fasade
Zunanji zidovi so eden pomembnejših segmentov zgradb tako z vidika bivalnega ugodja kot z vidika rabe energije. Povzročajo lahko tudi do 40 odstotkov celotnih toplotnih izgub objekta, zato sta njihova izvedba in toplotna izolacija še kako pomembni.
Kako odstraniti zidno plesen?
Prekomerna vlaga v bivalnih prostorih pogosto povzroči, da se na zidovih začne razvijati zidna plesen. Temu pojavu so izpostavljene tako novogradnje kot stari objekti. Najpogosteje se zidna plesen pojavi v hladnejših obdobjih, ko se zunanje stene toliko ohladijo, da na notranjih stenah nastaja površinska kondenzacija. Vlažno okolje nudi idealne pogoje za razvoj zidne plesni.