IZRAVNALNA MASA GLET FINE TOP PROFI
Šifra artikla: 3831088800377
Teža: 25,00 kg
Dolžina: 40,00 cm
Širina: 30,00 cm
Višina: 31,00 cm
Več o izdelku
Disperzijska masa za fino glajenje notranjih zidnih in stropnih površin
Za ročni in strojni nanos.TANKOSLOJNO GLAJENJE POVRŠIN
- Mavčno-kartonskih plošč (kvaliteta glajenja Q3 in Q4) in mineralnih podlag
- Glajenje vidnih elementov za popravilo in zaključni sloj
- Zapolnjevanje manjših poškodb in pomanjkljivosti na površini mavčno-kartonskih plošč in cementno-apnenih ometov debeline do 2 mm
REDČENJE
Za ročni nanos se ne redči. Za strojni nanos največ 3 % vode.NANOS MASE
Masa se lahko nanaša ročno in strojno. Največja debelina mase, ki se nanese v enem sloju, ne sme presegati 2 mm. Pred uporabo maso dobro premešajte. Masa se nanaša z nerjavečo jekleno gladilko na površino in se nato takoj zgladi.- Med vgradnjo mase temperatura zraka in podlage ne sme biti nižja od 5 °C in višja od 25 °C.
- Relativna vlažnost zraka ne sme biti večja od 80 %.
- Po popolnem sušenju prvega sloja nanesite drugi sloj, ga zgladite in po sušenju obrusite z drobnim brusnim papirjem (priporočen brusni papir št. 180-220).
PORABA
0,5-0,8 kg/m² za 1 mm debeline sloja – poraba je odvisna od hrapavosti podlage.PRIPRAVA PODLAGE
Podlaga mora biti čista, suha, nezmrznjena, brez mastnih in prašnih delcev. Podlage z veliko vpojnostjo je potrebno impregnirati z akrilno emulzijo (npr. TOP PROFI akrilna emulzija). Priporočljivo je vedno impregnirati podlage!Rok uporabe
12 mesecev v originalno zaprti embalaži.Pranje orodja
Z vodo, takoj po uporabi.Skladiščenje
Od +5 °C do 25 °C v suhih in dobro prezračenih prostorih, zaščitenih pred sončnimi žarki. NE SME ZAMRZNITI!Vsebina
25 kg ±2%Sorodni članki
Vgradnja fasade
Zunanji zidovi so eden pomembnejših segmentov zgradb tako z vidika bivalnega ugodja kot z vidika rabe energije. Povzročajo lahko tudi do 40 odstotkov celotnih toplotnih izgub objekta, zato sta njihova izvedba in toplotna izolacija še kako pomembni.
Kako odstraniti zidno plesen?
Prekomerna vlaga v bivalnih prostorih pogosto povzroči, da se na zidovih začne razvijati zidna plesen. Temu pojavu so izpostavljene tako novogradnje kot stari objekti. Najpogosteje se zidna plesen pojavi v hladnejših obdobjih, ko se zunanje stene toliko ohladijo, da na notranjih stenah nastaja površinska kondenzacija. Vlažno okolje nudi idealne pogoje za razvoj zidne plesni.